Testelhagyás – Tudatos álmodás Gyakorlatok

Testelhagyás:
Sok, magát ezoterikus gondolkodásúnak valló ember álmodozik arról, hogy milyen jó lenne a fizikai testet "otthagyni", és repülni, ahová csak akar. Megnézni embereket, helyeket, történéseket, más világokat. Kétségtelen, hogy az utazgatás e módja olcsó, azonban az asztrálutazás sokkal több egyszerű helyváltoztatásnál. Mint ahogy minden szellemi gyakorlatnak, ennek is meghatározott célja, módja és követelményei vannak...

Az asztrálutazás ma már hatalmas szakirodalommal rendelkezik, azonban sokféle elnevezést használnak, és ez megtévesztő lehet. Asztrális utazás, asztrálprojekció (AP), testelhagyás, testből való kilépés, exomatózis mind-mind ugyanazt a jelenséget takarják. Miről is van szó? Erős összpontosítás hatására az asztráltest és az Én elszakad a fizikai testtől, úgy, hogy közben a tudatosság megmarad. Sok szempontból hasonlít ez az éjszaka tapasztalt kilépési fázishoz, azonban ezt napközben is előidézhetjük. Érdekes párhuzam vonható a halálközeli élményekkel is, hiszen ezek is egyfajta testelhagyásnak tekinthetőek, de ezeket mindig valamilyen erős trauma, károsító behatás okozza. Minden esetben megfigyelhető hogy az asztrálutazók a kilépés előtt hatalmas tudati energiát gyűjtenek össze, és mély koncentrációban merülnek. Ha ez a összeszedettség megtörik, akkor a testelhagyás meghiúsul. A szakirodalom utal arra, hogy a tudatosság teljes mértékben a kilépő asztráltestnél marad, azonban a tudati lélek korszakában már egyszerre kell fenntartani a tudatosságot mindkét testben, mindkét helyen. A két testet (az étert és asztrált) egy ezüst színű szál köti össze. Érdekes módon a betűket és a hangokat sem úgy érzékeljük mint rendesen. Nem vagyunk képesek ugyanúgy értelmezni a tapasztaltakat, mint fizikai testben.

Az "asztrális utazás" elnevezés megtévesztő lehet. Nem arra utal, hogy a kilépés után rögtön az asztrálvilágban találjuk magunkat, hanem arra, hogy asztráltestünkben hagyjuk el a fizikai testet. Tehát a kilépés után még a fizikai világban vagyunk, azonban megszabadultunk a porhüvelytől. Megtehetjük, hogy felkeresünk ismeretlen helyeket, embereket. Jöhetünk-mehetünk, ahogy kedvünk tartja.

Tudatos álmodás:
Ne feledjük el, hogy a tudatos álmodás és a testelhagyás nem egy és ugyanaz a dolog, de mégsem keverendő össze. Álmodban nem vagy tudatos, ezt le tudod ellenőrizni azzal, ha visszagondolsz, hogy nem te irányítod álmod, hanem csak megéled azt, megéled a már zajló eseményeket. Ha te irányítanád, akkor nem lenne rémálom, nem lenne oly sok félelem, mert hát tudnál mit tenni ellene.

Tudatos álomban rengeteg dolgot elérhetsz, azt teremtesz világodban amit csak szeretnél, és ez le fog íródni a fizikai síkra is. Nagyon sok tudatos álmodó Egyetemista pl. álmában is tanul a vizsgaidőszakban, mert ez által nem tűnik el az a 8 óra életéből, hanem míg teste pihen, ő tanulja tovább az anyagot, és még számos lehetőség áll nekünk embereknek, melyek még mind mind felfedezésre és megélésre várnak.




Technikák a tudatos álmodáshoz:

1.
Lefekszel, figyelsz magadra, figyeled a gondolataidat. Elkezdesz gondolkodni,agyalsz,jön elő a jelen,a közelmúlt,a régebbi múlt,a régi múlt,elkezded megváltoztatni a múltat,kezdesz belefolyni a cselekménybe, és elkezdenél álmodni de ÁLLJ! Csípd meg a pillanatot,és gyere vissza, és ne aludj el. 5-6 után már azt veszed észre,hogy tudsz gondolkodni álmodban,és tudatosan vagy benn az álmodban! Cselekvő tudsz maradni álmodban.



2.
Próbállj meg naponta 10 szer átnyulni a falon, úgy hogy tudd,sikerülni fog. Vágyni kell rá, és ha nem sikerül akkor mondani kell : Persze,hogy nem sikerül,hiszen fizikai síkon vagyok. Utána fél óra múlva megint nyúlj át stb. Mindig mondd el azért nem sikerül mert itt vagyok ezen a síkon.
Álmodban is átnyúlsz majd, magadtól és meglepődsz,hogy sikerült,
és akkor majd felébredsz álmodban,hogy álmodsz, és akkor megint tudatos vagy álmodban. Ezen gyakorlattal az elmét tréfáljuk meg egy picit, és zökkentjük ki…..ezáltal léphetünk be tudatosan álmunkba.



3. Testkilépés gyakorlat:

Számos technika létezik a testelhagyáshoz, íme egy kedvenc gyakorlat….de mint mindenhez ehhez is sok gyakorlás és nagy türelem szükséges.

Hanyat fekvés, nyugalomban!Lazítsd el magad, érezd nincs tested,
Csak bizsergés van. Érzékszervek eltünnek. Fejtől kezdd a lazítást. Lassan, lazítsd el teljes tested, minden végtagod. Szépen lassan, nyugodtan. Ne kapkodj. Juss el arra a szintre, amikor már nem érzed a tested, hanem mint egy kődarab vagy jelen. Ez nagyon fontos, tökéletes lazítás nélkül nem jutsz tovább. A legjobb, ha alvás után gyakorolsz, amikor eleve laza a tested, és még nem pörög benned annyi gondolat.

Utána fej mögött másfél méterre elkezd bizseregni egy gömb, energia, és azt behúzod,berántod a testedbe mint egy hullám csapkod elöre hátra majd megnyugszik. Megint húzd be és megint és ne engedd megnyugodni hanem hullámoztasd. Gyorsítsd a hullámot , köröztesd benned, míg kialakul egy gömb ami forog, izzik benned. Hangot is hallhatsz, zúgást….ez jele annak, hogy már kezded elhagyni a fizikai síkot, kezdesz az asztráltérbe koncentrálni. Ekkor ha megvan fordulj át a másik oldaladra és ekkor Kiszakadsz a testedből.
Előszőr nem látsz, akarni kell látni is. Maradj a tested mellett, ne menj sehova, szokd a szitut, tanulj meg fel,le,hátra,előre,vezényszavakkal közlekedni. Nem pánikolsz, nem lehet semmi, biztonságban vagy.
Visszalépésnél automatikus hang vagy érzés esetén
Direkt módszer ha ráfókuszálsz egy pontra, ekkor máris bejön az elme és visszaránt. Biztonságban vagy mert nem lehet bajod a testedben, ez a te várad. Ne feledd: A tested nem hagyod el, csak máshová fókuszálsz.

„A tudatos ember felfedez,nem magyarázkodik
A magyarázkodás az ostobáknak való.
Utazásnál mindig csak megfigyelj, ne éld bele magad semmibe, ne jöjjön vágy,mert akkor visszajössz.”